YALITIMLI GİYOTİN SERİ

YALITIMLI GİYOTİN SERİ

Camlama sistemlerinin çalışma şekillerinden farklı olarak, paneller otomasyon yöntemi ile dikey çalışması sonucu açılıp kapanan sistemdir. Giyotin sistemlerin kullanımının yaygınlaşması, uygulama alanlarında daha yüksek izolasyon sağlanabilmesi için tasarlanan yalıtımlı giyotin serisi, ısı bariyerli profiller ve ısıcam kullanımı ile maksimum yalıtım sağlayarak daha konforlu yaşam alanlarını oluşturmanızı sağlar.
TEMİZLENEBİLİR SİSTEM ÖZELLİĞİ: Yüksek katlarda bulunan konutlarda daha rahat temizlik imkân sunması için tasarlanan sistem, alt panel ve orta panelin içe doğru 22,5° açılmasıyla hem temizlik, aynı zamanda ortamın havalandırmasını sağlar.

UYGULAMA

Teknik Detaylar

TEMİZLENEBİLİR SİSTEM ÖZELLİĞİ: Yüksek katlarda bulunan konutlarda daha rahat temizlik imkân sunması için tasarlanan sistem, alt panel ve orta panelin içe doğru 22,5° açılmasıyla hem temizlik, aynı zamanda ortamın havalandırmasını sağlar.

ISI BARİYERLİ PROFİL; İletken bir malzeme olan alüminyum profillerin uygulandığı alanlarda dış hava şartlarının profiller iç dış eşit sıcaklıkta olur, bu durum sıcak soğuk dengesinden bozulması profil iç yüzeyinde terlemeye veya dış yüzeyde hissedilen sıcaklığın iç yüzeye yansıtmasını neden olur. Profil içerisine yerleştirilen çift katmanlı bariyer ile iç ve dış yüzey arasındaki ilişki kesilerek daha yüksek izolasyon sağlanmasına yardımcı olur.

ISICAM: iki tek camın arasına belli kalınlıkta cam çıtası konularak birleşmesi ile elde edilir. Cam arasında bulunan cam çıtası ve cam birleşimini sağlamak amacıyla kullanılan tıhakol adlı kimyasal madde ile içerdeki havanın dışarıya çıkmasına, dışarıdaki havanın da içeriye girmesine engel olur.

Sistem çalışma şekli; Alt panelde bulunan yan profillere bağlı zincir veya kayış mekanizmasının üst kutu motor sistemine bağlanarak, kumandasında bulunan komut düğmeleri ile aşağı veya yukarıya hareketi açılıp kapanır.

Kullanım alanları; balkon, teras, kafe, restoran ve kış bahçesi gibi yaşam alanı dışında bulunan bölümler.

Teknik Çizimler

Poylemid bariyerli olarak tasarlanan profiller, dış hava koşullarının iç alana geçisini engeller.

Panellerin yukarıya toplanmasında taşıyıcı görevi gören çelik alaşımlı zincir ve dişli mekanizma.

Giyotin sistemlerin en büyük avantajı paneller acık konumda iken korkuluk görevi yapmasıdır. Hareketli üst kapak ile olası el sıkışmasını engeller.

Çift bariyerli olarak tasarlanan yan kasa profili ile, profil iç yüzeyinde terlemeyi ve dışa hava koşullarının iç alana geçmesini engelleyerek izolasyon sağlanır.

Kapaklı olarak tasarlanan kutu profil, iç duvarlarda bulunan yalıtım malzemesi sayesinde ekstra izolasyon sağlamaktadır.

Giyotin sistemlerin yüksek katlarda kullanılması için tasarlanan %100 temizlenebilir vasistaslı sistem ile, alt ve orta paneller 22,5° Açı ile açılıp camların rahat bir şekilde temizlenmesi sağlanır.

Sistem alt panellin açılması ile iç ortamın havalandırması sağlanabilir.

Sistem kapalı konumda iken maksimum izolasyon ve panoramik görünüm sağlamaktadır.